Setkání u lípy

25. října jsme se sešli na plácku před školou u naší mladé lipky, abychom si připomněli 101. výročí založení samostatného Československa.

Žáci, učitelé, zaměstnanci školy, paní ředitelka, pan starosta i někteří zástupci z řad rodičů si vyslechli slavnostní proslov v podání žákyň deváté třídy Aleny Turkové a Denisy Popové, jenž následně přešel v báseň, ve které se objevila jména významných českých osobností z minulosti i současnosti. Naši šesťáci byli oblečeni do kostýmů a a předvedli malé defilé těchto významných Čechů. A kdo se tedy u lípy ukázal? T. G. Masaryk, Karel Čapek, Voskovec s Werichem, Eliška Junková, Vlasta Burian, Tomáš Baťa, Josef Váňa, Krteček, Petra Kvitová, Pavel Nedvěd, Karel Loprais, Blanka Říhová, Jára Cimrman a Karel Gott.
Do vystoupení byli zapojeni i prvňáčci, kteří zazpívali část písně Ach synku, synku a krátkou sestavou připomněli tělovýchovné sdružení Sokol. Na závěr zvedl každý z žáků první a šesté třídy obrázek s věcí, kterou se Česká republika může pochlubit, a vznikla tak od A až do Z abeceda výjimečných věcí, na které můžeme být určitě hrdí.
Podle ohlasů se vystoupení líbilo i ostatním, pro které bylo utajeným překvapením. Závěrečného slova se ujala paní ředitelka a vyslovila přání, abychom se u lípy scházeli každý rok. Pro krajkovskou školu tedy vzniká nová tradice a to je jistě dobře.

obrazek obrazek

««« Předchozí text: Divadlo nás baví Následující text: Stávka - 6. 11. 2019 »»»

Jaroslav Juriček | 3.11.2019 Ne 11:20 | Akce školy | trvalý odkaz | tisk | 42 x