Spolupráce ZŠ a MŠ

V lednu navštívili školku žáci ze ,,základky". Jedno pondělí bylo v rámci akce Děti čtou dětem, druhé pondělí v rámci společných pracovních činností.
Číst dětem do školky přišly děti 5. třídy a četly pohádku Koblížek, která byla trochu jinak. Děti ze školky měly říct, jak pohádku znají ony. Děti četly pěkně a ,,špunty" ze školky čtení a povídání si s většími dětmi bavilo.

Na společné pracovní činnosti přišli žáci 8. a 9. třídy. Děti vyráběly společně z papírových roliček tučňáky. Hodina utekla jako voda a školáci museli zpátky do školy. Velké děti moc hezky zapojily do společné činnosti své malé kamarády ze školky.
Už teď víme, že akce nebyly poslední, v únoru zopakujeme čtení v MŠ a v březnu budeme společně vítat jaro setím semínek, přesazováním pokojových kytek a třeba i nějakou další jarní akcí, blížícími se velikonocemi.

J. Lukešová, vedoucí MŠ

obrazek obrazek obrazek