Divadelní učebnice aneb České divadlo 20. století

19. listopadu nás navštívili dva herci z královéhradeckého Divadélka pro školy se svou Divadelní učebnicí a provedli nás českým divadlem dvacátého století. V hledišti je sledovali žáci z páté až deváté třídy a doslova z nich nespustili oči.

Oba pánové je stručnou formou seznámili s významnými soubory či dramatiky a vždy zahráli i kousek hry. Na jevišti se tak vystřídali dva pistolníci ze hry Don Juan z Osvobozeného divadla, mlok Andy z Čapkovy Války s mloky, Jonáš a báječná uklizečka Vágnerová ze hry Jonáš a tingltangl divadla Semafor, Nikola Šuhaj a Eržika (tu si zahrála naše žákyně Alena Turková) z Balady pro banditu a pan učitel a ředitel, kteří ve Vyšetřování ztráty třídní knihy přiblížili tvorbu dnes již legendárního Divadla Járy Cimrmana.
Děti nejvíce ocenily, jak je herci přirozeně zapojili do představení, a líbil se jim i výběr her. Doufám, že odměnou pro oba pány nebyla jen padesátikoruna ze vstupného, ale i salvy našeho srdečného smíchu.

obrazek obrazek

««« Předchozí text: Hodina fyziky plná měření Následující text: CVIČENÍ RODIČŮ S DĚTMI »»»

Jaroslav Juriček | 27.11.2018 Út 16:45 | Oznámení | trvalý odkaz | tisk | 19 x