14.11.2018: Stravné na prosinec 2018 19. 11. 2018 pondělí od 7.30 – 13.30 20. 11. 2018 úterý od 7.30 – 13.30 22. 11. 2018 čtvrtek od 10.00 – 16.00

Archiv starších novinek...

Eko-projekty

V září opět navštívila naší MŠ paní magistra Dvořáková, která si pro děti připravila nový ekologický výukový program s názvem: „ Lesní hrátky (nejen se zvířátky). Děti vnímaly les pomocí všech smyslů, seznámily se se stavbou stromů, vyzkoušely si frotáž kůry, lovily a pozorovaly drobné živočichy a vyhledávaly jejich úkryty.
Na závěr si nalepily na svou lesní kartičku přírodniny, které je v lese zaujaly a pustily zpět do přírody všechny živočichy, které ulovily. V lese se dětem moc líbilo.

V říjnu proběhl další ekologický výukový program s názvem: „ Co vyprávěl klobouk Podzimák“. Děti pracovaly ve třídě i na zahradě. Čekala na ně ochutnávka ovoce poslepu s určováním chutí a pozorování různých semen.
Venku vyhledávaly semena stromů, pozorovaly je, popisovaly a pouštěly je po větru. Zahrály si pohybovou hru Na houbaře a Na vlaštovky. Sbíraly a nalepovaly si listy na papírový strom.
Nakonec děti na zahradě vyhledaly ukrytý hmyz, který pozorovaly a pak ho vypustily zpět do přírody. Již v prosinci nás čeká další ekologický výukový program, na který se moc těšíme.

M. Kutláková

««« Předchozí text: Máme rádi zvířata Následující text: Dýňování aneb podzimní vyrábění s rodiči »»»

Jaroslav Juriček | 2.11.2018 Pá 14:57 | Mateřská škola | trvalý odkaz | tisk | 3 x