Výstava Doteky státnosti

25. října zamířili žáci čtvrté až deváté třídy do Prahy.
V doprovodu svých vyučujících si prohlédli část Pražského hradu, například velkolepý chrám svatého Víta, malebnou Zlatou uličku a románskou baziliku svatého Jiří. Přesně v poledne také přihlíželi působivé výměně hradní stráže.
Hlavním cílem byla ale výstava Doteky státnosti v Jízdárně Pražského hradu. Byla zaměřena na státní symboly a jejich historický vývoj, doplněna byla o řadu rarit a kuriozit (jídelní servisy českých i československých prezidentů, fotoaparát E. Beneše, skafandr Vladimíra Remka, oblečení Olgy Havlové, výbava českých i československých sportovců atd.) a uzavírala ji přehlídka státních vyznamenání.
Návštěvou výstavy jsme chtěli připomenout státní svátek 28.10. i stoleté výročí založení samostatného Československa a podpořit v dětech národní hrdost.

obrazek

««« Předchozí text: Podzimní kilometry pro republiku Následující text: Kilometry pro republiku - slavnostní vyhodnocení »»»

Jaroslav Juriček | 30.10.2018 Út 05:53 | Akce školy | trvalý odkaz | tisk | 5 x