16.8.2019: Stravné na září 2019 19. 8. 2019 pondělí od 7.30 – 13.30 20. 8. 2019 úterý od 7.30 – 13.30 21. 8. 2019 středa od 7.30 – 13.30 23. 8. 2019 pátek od 11.00 – 16.00

Archiv starších novinek...

JAK SE MAJÍ ZVÍŘÁTKA V ZIMĚ

V polovině ledna jsme se zúčastnili projektového vyučování s názvem Jak se mají zvířátka v zimě.
Povídali jsme si o tom, která zvířátka v zimě spí a co si připravují zvířátka, která nespí. Mohli jsme si pohrát s plyšovými zvířátky a moc se nám líbilo, že vydávají zvuky. Přiřadili jsme k sobě zvířátka a jejich obydlí.
Dále jsme se dozvěděli, co dělají v zimě ptáci. Prohlédli jsme si obrázky a roztřídili je podle toho, kteří ptáci odlétají do teplých krajin a kteří zůstávají. Poslechli jsme si ptačí řeč.
Nakonec jsme vyrobili jedlé ptačí krmítko, kterým jsme si ozdobili školní zahradu. Bylo úžasné sledovat jak ptáčkům chutná.
Projekt se nám velmi líbil a už se těšíme na další.

JAK TO CHODÍ U MRAVENEČKŮ

Měsíc rychle utekl a už tu byl další projekt na téma Jak to chodí u mravenečků.
Seznámili jsme se s životem v mraveništi – jak mraveniště vypadá, kdo v něm žije, jak mají mravenci rozdělené úkoly a kdo se o koho stará, jak vypadá mravenčí svatba, jak se mravenci dorozumívají a čím se živí.
Prohlédli jsme si obrázky a dokonce jsme jednoho mravence pozorovali lupou – byl to exotický mravenec až z daleké Bali a my ho mohli porovnat s naším mnohem menším mravencem.
Abychom jenom neseděli, zahráli jsme si pohybovou hru Na mravenčí svatbu. Při druhé hře jsme si vyzkoušeli, jak se mravenci dorozumívají.
Na závěr jsme si vyrobili mravence ze samo tvrdnoucí hmoty, nohy a kusadla jsme udělali z párátek.
Moc se nám to všem líbilo.

Petra Svěráková

««« Předchozí text: Pokyny pro úhradu školy v přírodě Následující text: Divadlo »»»

Jaroslav Juriček | 7.3.2018 St 10:36 | Akce školy | trvalý odkaz | tisk | 137 x