Perníčkování

Z čeho si čarodějnice postavila perníkovou chaloupku? Tak to už děti z 1. třídy MŠ vědí.
Během pohádkového týdne se naučily zpracovávat těsto – hnětly, válely a vykrajovaly perníčky.
Pozorovaly pečení perníčků v troubě. Vůně, která se linula z trouby, nám provoněla celou školku a připomněla, že Vánoce se už kvapem blíží.
A co následovalo po upečení? To asi všichni uhádnou. Část perníčků děti snědly při zdobení a zbytek nazdobily bílkovou polevou, a ochutnají je maminky a tatínkové, až se přijdou podívat do školky na vánoční besídku.

Marcela Kutláková

obrazek

««« Předchozí text: Kouzelnické představení Následující text: Workshopy v naší MŠ »»»

Jaroslav Juriček | 25.11.2017 So 19:33 | Mateřská škola | trvalý odkaz | tisk | 198 x