Mezinárodní den dětí

Dne 31. května žáci čtvrtého a šestého ročníku slavili svůj den pěším výletem na rozhlednu Cibulka.
Lepší počasí jsme si nemohli přát! Nebylo ani moc horko, ani zima, zkrátka ideální počasí na pětikilometrovou túru kopcovitým terénem a lesem.

Před rozhlednou Cibulka jsme měli první odpočívku na samotě U Kapličky, nedaleko osady Bernov. Další zastavení následovalo těsně před cílem cesty na Velké Kapličce při rozcestí na Oloví, kde jsme prostudovali její původ a historii. Po příchodu na Šibeniční vrch (výška 666 m. n. m.), nastala zkouška odvahy.
Většina účastníků neměla problém vylézt až do nejvyššího patra, odkud je možné zhlédnout celé panorama Krušných hor, Sokolovské pánve a Slavkovského lesa.
Díky dalekohledu bylo i několik účastníků schopno dohlédnout až na svůj dům. Na zpáteční cestě jsme se ještě na chvilku zastavili za Bernovem a výlet ukončili návratem do školy.

Mgr. Adam Král

««« Předchozí text: Čtenářský kroužek Následující text: Školní výlet – 8. 6. 2017 (5. – 9. třída) »»»

Jaroslav Juriček | 22.6.2017 Čt 07:12 | Akce školy | trvalý odkaz | tisk | 126 x