Školní výlet – 8. 6. 2017

V rámci poznávání míst a památek České republiky jsme se letos vydali do Koněpruských jeskyní a na zámek Dobříš.

Po dlouhé cestě jsme dorazili k jeskyním. Dětem bylo průvodcem vysvětleno, co jsou např. vápencové doly, vápenec, stalagmit, stalaktit, stalagnát, jací živočichové žijí v jeskyních a kdo byli penězokazci. V jeskyních jsme obdivovali krápníkovou výzdobu.
Ven na světlo vyvedlo děti točité schodiště s 83 schody. Většině dětí se líbilo příjemné chladné a vlhké klima, které zde panovalo. Po svačině a nákupech upomínkových předmětů jsme se přemístili na zámek Dobříš.

Na zámku si děti prohlédly zámecké komnaty a následně jsme se šli společně bát zdejších zámeckých přízraků. Prohlídku jsme ukončili v zámecké zahradě.
Děti poznávaly místa, kde se natáčela jejich oblíbená pohádka „Princezna ze mlejna“. Všichni byli unaveni příjemnými zážitky a spojeni se vrátili domů.

Mgr. Ladislava Tučková

««« Předchozí text: Mezinárodní den dětí Následující text: Čtenářský kroužek »»»

Jaroslav Juriček | 17.6.2017 So 13:08 | Akce školy | trvalý odkaz | tisk | 203 x