CELODENNÍ VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ PROJEKT „VESMÍR“

Pro letošní rok jsme připravili, na základě zájmu dětí, projektové vyučování na téma „Vesmír“. Samotnému projektovému dni předcházela návštěva 3D Planetária v Techmanii Plzeň.

Děti se prostřednictvím 3D projekce filmu „ Procházka Sluneční soustavou“ podívaly do Vesmíru, navštívily jednotlivé planety, Slunce, Měsíc, Mléčnou dráhu a vzdálené Galaxie.
Díky poutavému výkladu, děti se zaujetím vstřebávaly množství zajímavých informací. Následně jsme pomocí projekce Science of Sphere nahlédli do historie naší Země – vzniku jednotlivých kontinentů.
Závěrem jsme si prohlédli stálou expozici, kde si děti vytvořily představu např. o sopečné činnosti, vzniku tajfunů, fázích Měsíce, své hmotnosti na jednotlivých planetách a průzkumu Vesmíru.

Další den jsme všechny získané vědomosti zúročili při samotném projektu. Překvapením pro nás, vyučující, bylo množství vědomostí, které si děti pamatovaly z návštěvy Planetária.
Projekt probíhal obvyklým způsobem, děti jsme rozdělili do šesti smíšených družstev, která procházela jednotlivými stanovišti a plnila zadané úkoly. Zároveň se děti dozvídaly nové poznatky o Sluneční soustavě.
Jednotlivé skupiny na závěr vytvořily na velký arch papíru prezentaci k jednotlivým planetám a s tou potom seznámily ostatní spolužáky. Všichni jsme odcházeli spokojeni.

Jana Říhová

««« Předchozí text: Termín zápisu do 1. třídy pro školní rok 2017-2018 Následující text: Seznam přijatých dětí do 1. třídy pro školní rok 2017/2018 »»»

Jaroslav Juriček | 12.4.2017 St 17:24 | Oznámení | trvalý odkaz | tisk | 239 x