Činnostní aktivity v MŠ

K procvičení smyslu hmatu děti ve školce využily hmatový chodník, na kterém rozlišovaly různou strukturu povrchu. Vyzkoušely si hrubý povrch, hladký povrch, ale i jemnější strukturu povrchu.

V tomto zimním období využívají děti nadílku sněhu. Chodí bobovat na kopec k hasičárně a na pozemek mezi školou a školkou. Při bobování se učí disciplinovanosti, řízení bobů a chůzi v nerovném terénu.

Již v MŠ se děti seznamují se základy první pomoci, v rámci prevence se učily obvazovat zraněnou končetinu a učily se poskytnout první pomoc svému kamarádovi.

Jitka Lukešová, vedoucí MŠ

obrazek

««« Předchozí text: Čtení pohádky mladším spolužákům. Následující text: Leden v MŠ »»»

Jaroslav Juriček | 12.1.2017 Čt 15:40 | Mateřská škola | trvalý odkaz | tisk | 179 x