NÁVŠTĚVA VÝSTAVY STŘEDNÍCH ŠKOL KARLOVARSKÉHO KRAJE

Dne 6. 10. 2016 měli žáci 9. ročníku možnost navštívit, v rámci výuky o budoucí profesní orientaci, výstavu středních škol Karlovarského kraje.

Výstava se konala v budově Střední integrované školy technické a ekonomické v Sokolově.

V jednotlivých třídách se prezentovala vždy jedna střední škola. Žákům byly předány základní informace od pedagogů nebo přímo od studentů o tom, jaké studijní obory se na škole vyučují, jaké jsou podmínky pro přijetí na střední školu, co studium na střední škole obnáší a jak sami studenti jsou na škole spokojeni. Důležité informace byly často doplněny ukázkou výrobků studentů středních škol nebo přímo možností využití jejich služeb, jako bylo například kadeřnictví, kosmetika, masáže nebo měření tlaku a tuku.

Součástí této výstavy byly také Dny otevřených dveří v některých středních školách v Sokolově. Po návštěvě ISŠTE, kde jsme navštívili různé odborné dílny obráběčů, elektrikářů i automechaniků, si naši žáci mohli prohlédnout budovu a vybavení Gymnázia v Sokolově. Zde je provázeli naši bývalí žáci, které čeká v letošním roce maturitní zkouška.

Pevně věřím, že tento den alespoň částečně pomohl našim deváťákům při výběru toho pravého oboru a střední školy, na které budou v budoucnu úspěšně studovat.

L. Tučková

««« Předchozí text: PŘESPOLNÍ BĚH Následující text: Talentová soutěž ve školní družině »»»

Jaroslav Juriček | 15.10.2016 So 22:29 | Akce školy | trvalý odkaz | tisk | 282 x