Začátek školního roku

Začátek školního roku začal v družině aktivně. Proběhla u nás výstava obrázků, které děti namalovaly na téma: zážitek z prázdnin. Autor každého z nich povídal, co namaloval a proč. Výkresy byly rozmístěny po celé družině, takže jsme chodili od jednoho k druhému a snažili jsme se chovat tak, jakoby jsme byli opravdu v galerii.

Dalším bodem byla pěvecká soutěž Superstar. Před vylosovanou porotou všichni zazpívali píseň, kterou si sami vybrali a ostatní byli diváci. Porota vše zhodnotila, obodovala a na konci jsme vyhlásili vítěze. Každý se s písní vypořádal po svém. Někdo zazpíval bez problému a někdo byl tak nervózní, jakoby opravdu stál před kamerami a skutečnou porotou z pěveckých hvězd.

I žáci od 3. třídy si chtěli vyzkoušet něco nového. Domluvili jsme se, že bychom mohli zkusit každý měsíc něco ,,uvařit“ ve školní kuchyňce. Naše první vaření bylo o ovoci a zelenině. Udělali jsme si jablečno – mrkvový salát, šopský salát a také ovocný salát. Samozřejmě nechybělo ochutnávání. Hodina v kuchyňce uběhla rychlostí blesku. Děti se nacpaly k prasknutí, ale byly spokojené a jejich další otázka vypovídá za vše : ,,Kdy půjdeme znovu vařit?“

Markéta Hanáková

obrazek obrazek

««« Předchozí text: Zahájení školního roku v mateřské škole Následující text: Vzpoura úrazům »»»

Jaroslav Juriček | 7.10.2015 St 22:55 | Oznámení | trvalý odkaz | tisk | 200 x