Den odvahy - tradice budoucích školáků

V pátek 12.6. navečer se sešlo ve školce 12 dětí – budoucích školáků s učitelkou Jitkou Lukešovou.

Každý si přinesl do školky baterku, spacák, pyžamo, polštářek a svého plyšového mazlíčka. Spacáky jsme si rozložili na daná místa.
Než nastala ta správná tma k plnění úkolů, tak jsme vyráběli dárečky pro vycházející školáky ze ZŠ. Hráli jsme si, mezi tím jsme vždy něco pojedli. P. učitelka Jitka nám připravila nejdříve po školce soutěžní úkoly a po té i venku. Už ve školce jsme museli každý sám s baterkou splnit zadaný úkol. Úkoly ve školce byly celkem tři.
Následoval úkol venku, kde už byla opravdová tma. Každý z nás musel sám obejít s baterkou školku. Zvládli jsme to všichni, někteří s menším strachem, jiní s trochu větším.
Nikdo z nás nebrečel. Byli jsme unaveni, zalezli jsme do svých spacáků, p.uč. Jitka nám přečetla příběh z Honzíkovy cesty a my postupně usínali.
Ráno po hygieně a snídani přišli rodiče a my jsme byli slavnostně pochváleni za splnění všech úkolů při Dni odvahy. Dostali jsme diplomy, dárek a sladkosti. Domů se nám moc nechtělo, chtěli jsme ještě ve školce spát.
P. uč. Jitka nám vysvětlila, že se tato akce koná pouze jednu noc, a že už jsme opravdoví školáci, kteří vydrží v noci bez maminky a tatínka.

Jitka Lukešová

obrazek obrazek

««« Předchozí text: BRANNÝ ZÁVOD Následující text: Výlet do Krásna »»»

Jaroslav Juriček | 23.6.2015 Út 20:57 | Mateřská škola | trvalý odkaz | tisk | 296 x