Poříčský lesní sedmiboj 18.5.2015

V květnu jsme ukončili dvouletý projekt s názvem Zahrada pod lupou. Na závěr nás čekalo přírodovědně zábavné odpoledne.

Ráno 18.5. jsme s vybranými dětmi vyrazili směr Královské Poříčí, cestou jsme ještě přibrali i zástupce ze Svatavy.

Celkem se sešlo 7 týmů ( 3 týmy z Královského Poříčí, tým z Lomnice, tým ze Svatavy, tým z Vintířova a tým z Krajkové ).

Než vše vypuklo, děti běžely prozkoumat zahradu. Vyzkoušely si různé prolézačky, dřevěný domeček a nakonec našly i úkryt ( bunkr ) ve křoví.

Na začátku soutěže dostal náš tým úkol s názvem tajemné krabice. Začalo se ozývat : „ Jé, fuj, tam sahat nebudu “ , ( popravdě řečeno, když jsme na závěr sáhli do první krabice, tak jsme vše pochopili, suchý mech je na dotyk velmi nepříjemný ).
Další úkol bylo poznávání zvířat z obrázků, tam už jsme tak úspěšní nebyli. Pak následovaly větvičky ze stromů listnatých i jehličnatých. Při svačině děti hledaly na dvou shodných obrázcích 10 rozdílů. Po pauze nás čekalo skládání puzzlí a na závěr si žáci změřili své síly při hodu kroužkem na muchomůrku a skákání v pytli.
Po vyhodnocení výsledků přišlo vyhlášení vítězů i poražených, i když poražený nebyl nikdo, neboť není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

1. Místo LOMNICE
2. Místo SVATAVA
3. Místo VINTÍŘOV
4. – 7. Místo Královské Poříčí, Krajková, Královské Poříčí, Královské Poříčí