Nicholas Winton – Síla lidskosti

19. 3. se všechny děti, které chodí na druhý stupeň, zúčastnily projekce filmu Nicholas Winton – Síla lidskosti režiséra Matěje Mináče. Promítání probíhalo v sokolovské Alfě a bylo doplněno zajímavou besedou.
Film představuje příběh jednoho mladého člověka, který v roce 1939 zachránil před jistou smrtí 669 českých a slovenských dětí. Diváci se v přesném chronologickém sledu seznámí s nejdůležitějšími okamžiky našich novodobých dějin, které jsou prolnuty příběhem Nicholase Wintona. Příběhem, který nutí k zamyšlení. Příběhem, který zasáhne každého.
Zajímalo mě, jak zapůsobil na děti, a tady jsou alespoň některé z jejich reakcí. Nejsou vždy stylisticky perfektní, ale svědčí o jejich zájmu, nadšení, dojetí a já jim za ně moc děkuji.

Film i beseda se mi líbily. Dojalo mě, že pan Winton místo toho, aby jel lyžovat do Švýcarska, přijel do Československa, kde udělal velkou práci i přesto, že nic takového neměl v plánu. Podle mě si zaslouží velikou úctu.
Káťa z 9. třídy

Dokument byl krásný, smutný a poučný. Obdivuji pana Nicholase Wintona za to, co dokázal. Nebál se ničeho, co by mu hrozilo za to, že dětem falšoval pasy, aby mohly odjet. Nejvíc mě však dojalo, když se děti, které Winton zachránil, dozvěděly až po neuvěřitelných padesáti letech, kdo stojí za jejich záchranou.
Vendulka ze 7. třídy

Dokument byl výborně udělán a pan Winton je pro mě strašnej frajer kvůli tomu, kolik lidí zachránil.
David z 9. třídy

Moc se mi to líbilo. Slyšela jsem o tom poprvé, dokument byl velmi hezky zpracovaný. Jsem ráda, že jsme tam jeli. Kdybych to mohla vidět znovu, vůbec by mi to nevadilo. Je vidět, že pan Winton má srdce na pravém místě.
Kristýna z 8. třídy

Podle mě je pan Winton výborný muž. Zachránil sedm set dětí, tolik lidí žije v Krajkové, je to velké množství. Podle mě je to hrdina a vzor. Jet z Anglie do Čech a sehnat tolik peněz na záchranu dětí! Je to borec!
Martin F. ze 6. třídy

Dokument mě velmi zaujal. Neumím si představit, že bych měla zažít to, co děti, které Winton zachránil. Nicholas Winton musí být velmi laskavý a hodný. Moc ho obdivuji, dokázal velkou věc. Nejvíc mě zaujalo, že takový velký čin padesát let tajil a vůbec se nepochlubil.
Markéta ze 6. třídy

Příběh byl velmi dojemný a hrdinský. Tento pán byl skutečný hrdina, kterému spousta lidí vděčí za život. Velmi mě dojalo, jak si ho pozvali do televizního pořadu a postavili se „jeho děti“.
Honza Z. z 9. třídy

««« Předchozí text: Maškarní karneval Následující text: MATEMATICKÝ KLOKAN 2013 »»»

Jaroslav Juriček | 31.3.2013 Ne 20:16 | Akademie | trvalý odkaz | tisk | 316 x