Maškarní karneval

Konečně jsme se všichni dočkali dlouho očekávaného karnevalu. Už několik dní předem jsme si vyměňovali nápady jaká maska by mohla být ta nej. V den karnevalu se ve školce sešlo několik Spidermanů, princezen, víl, zvířátek a dalších překrásných masek.

Jaroslav Juriček | 7.3.2018 St 12:45 | Akce školy | | 174 x

Divadlo

Divadlo Letadlo

Divadlo s názvem Letadlo nám do školky přivezlo příběh o zimě z pásma Roční období . Nádherné kulisy a nápadité převleky hlavního představitele děti udivovaly po celou dobu představení.
Dětem byly představeny všechny svátky, které se v zimě slaví.Ohromil je zejména novoroční ohňostroj.Některé si v příběhu zahrály v krásných převlecích.Děti si představení užily a už se moc těší na jeho jarní pokračování.

Divadlo Z Bedny

Pohádku Pejsek a sluníčko zahrál dětem z mateřské školy pan Pohoda se Soničkou.
Jako obvykle do představení zapojil děti i paní učitelky.Vystoupení bylo zpestřeno písničkami a také napětím, které vyvolalo strašidlo Bubulák.
Naštěstí všechno dobře dopadlo,jak už to v pohádkách bývá.

Marcela Kutláková

Jaroslav Juriček | 7.3.2018 St 12:35 | Akce školy | | 167 x

JAK SE MAJÍ ZVÍŘÁTKA V ZIMĚ

V polovině ledna jsme se zúčastnili projektového vyučování s názvem Jak se mají zvířátka v zimě.
Povídali jsme si o tom, která zvířátka v zimě spí a co si připravují zvířátka, která nespí. Mohli jsme si pohrát s plyšovými zvířátky a moc se nám líbilo, že vydávají zvuky. Přiřadili jsme k sobě zvířátka a jejich obydlí.
Dále jsme se dozvěděli, co dělají v zimě ptáci. Prohlédli jsme si obrázky a roztřídili je podle toho, kteří ptáci odlétají do teplých krajin a kteří zůstávají. Poslechli jsme si ptačí řeč.
Nakonec jsme vyrobili jedlé ptačí krmítko, kterým jsme si ozdobili školní zahradu. Bylo úžasné sledovat jak ptáčkům chutná.
Projekt se nám velmi líbil a už se těšíme na další.

Jaroslav Juriček | 7.3.2018 St 10:36 | Akce školy | | 178 x

Pokyny pro úhradu školy v přírodě

Škola v přírodě (28.5. – 2.6.2018) – platební instrukce

Do 30. dubna 2018 zaplaťte na účet školy vedený u ČSOB, a. s.,
č. ú. 180 426 489/0300 účastnický poplatek ve výši:
2 300,– Kč (žák 1. – 5. třídy) nebo
2 500,– Kč (žák 6. – 9. třídy).

Variabilní symbol je datum narození dítěte ve formátu DDMMRRRR.

Jaroslav Juriček | 2.3.2018 Pá 13:24 | Oznámení | | 179 x

Návštěva Porcelánky THUN v Nové Roli

Dne 13. 12. 2017 jsme se žáky 8. a 9. ročníku navštívili v rámci volby povolání porcelánku THUN v Nové Roli. V rámci exkurze se děti seznámili s postupem výroby porcelánu a jeho dekorace. Dozvěděli se mnoho informací o vzniku a historii zdejšího závodu.

Jaroslav Juriček | 23.12.2017 So 20:18 | Akce školy | | 176 x