Perníčkování

Z čeho si čarodějnice postavila perníkovou chaloupku? Tak to už děti z 1. třídy MŠ vědí.
Během pohádkového týdne se naučily zpracovávat těsto – hnětly, válely a vykrajovaly perníčky.
Pozorovaly pečení perníčků v troubě. Vůně, která se linula z trouby, nám provoněla celou školku a připomněla, že Vánoce se už kvapem blíží.
A co následovalo po upečení? To asi všichni uhádnou. Část perníčků děti snědly při zdobení a zbytek nazdobily bílkovou polevou, a ochutnají je maminky a tatínkové, až se přijdou podívat do školky na vánoční besídku.

Marcela Kutláková

Jaroslav Juriček | 25.11.2017 So 19:33 | Mateřská škola | | 144 x

Kouzelnické představení

V pondělí 23. 10. 2017 k nám zavítal kouzelník Waldini, až z daleké Břeclavi.
Přivítal nás a hned si vybral za asistenta Martínka Slavíka. Společně kouzlili s malými míčky. Za velkého potlesku si šel Martínek sednout a na scénu vstoupily tři pomocnice – Nelinka Vilímková, Karolínka Halbychová a Maruška Dekaňová. Ony zase kouzlily s prstýnkem.

Jaroslav Juriček | 25.11.2017 So 19:32 | Oznámení | | 127 x

FLORBALOVÝ TURNAJ – OKRSKOVÉ KOLO

Dne 10. 11. jsme se zúčastnili okrskového kola ve florbalu. Turnaj probíhal v tělocvičně ZŠ Běžecká v Sokolově.
Naši školu reprezentovalo družstvo starších žáků z osmé a deváté třídy, jmenovitě Tadeáš Halbych, Dominik Pleier, Michal David-Phillips, Jan Kortiš a Milan Janča.

Jaroslav Juriček | 25.11.2017 So 15:15 | Soutěže | | 134 x

Halloweenský mejdan

Koncem října jsme pro děti připravili HALLOWEENSKÝ MEJDAN. Tentokrát byl trošičku jiný, než byly děti zvyklé.
Zahalili jsme všechna okna, rozmístili jsme balonky i svíčky na bezpečná místa a nechyběla svíticí dekorace, jako např. vyřezaná dýně nebo lampionky.

Jaroslav Juriček | 22.11.2017 St 11:54 | Akce školy | | 122 x

VÝSTAVA STŘEDNÍCH ŠKOL KARLOVARSKÉHO KRAJE

Dne 5. 10. 2017 se vydali žáci 9. třídy navštívit Dny otevřených dveří a Výstavu středních škol Karlovarského kraje v Sokolově.

Jaroslav Juriček | 2.11.2017 Čt 17:17 | Oznámení | | 133 x