BABIČKA CHROTA VYPRÁVÍ

„To bude asi zvláštní babička, když má takové jméno a o čem asi bude vyprávět?“ pomysleli jsme si. Byli jsme překvapeni, že chrota je starý hudební nástroj. Ve své pohádce babička Chrota dětem představila širokou škálu historických i současných hudebních nástrojů. Za doprovodu nástrojů si děti zazpívaly známé písně a nakonec si všechny nástroje prohlédly.

M. Kutláková

Jaroslav Juriček | 7.5.2018 Po 18:18 | Mateřská škola | | 170 x

UKÁZKA PTACTVA

V polovině dubna k nám na návštěvu přijel papoušek společně s dalšími svými opeřenými kamarády. Nepřijeli však sami, vzali s sebou i svého chovatele.
Na úvod nám představil sovu pálenou. Prohlédli jsme si jí a mohli jsme si jí pohladit. Byla krásně zbarvená.
Pan chovatel poutavě vyprávěl, jakou mají ptáci stavbu těla, čím se od sebe odlišují, jaké mají různé velikosti, čím se živí a jakým způsobem loví.

Jaroslav Juriček | 7.5.2018 Po 18:18 | Mateřská škola | | 178 x

PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ – ŽABIČKY

Ve čtvrtek 3. května jsme měli další projektové vyučování, tentokrát nás navštívily žabičky.
Nejprve jsme si ukázali čtyři různé druhy žab a prohlédli si, jak vypadají, čím se od sebe odlišují. Každý jsme dostali jeden obrázek a podle něj jsme se rozdělili na skupinky podle jednotlivých druhů. Někdo byl skokan, jiný ropucha, další rosnička anebo kuňka.

Jaroslav Juriček | 7.5.2018 Po 18:16 | Mateřská škola | | 166 x

Projekt „Jak se žilo před sto lety“

Dne 27. 3. 2018 proběhlo na naší škole projektové vyučování s názvem „Jak se žilo před sto lety“, při kterém se děti seznámily se způsobem života, kulturou, sportem a tradicemi v období první republiky. Projekt byl věnován stoletému výročí založení samostatného československého státu.

Jaroslav Juriček | 26.4.2018 Čt 16:46 | Akce školy | | 177 x

Legiovlak

Dne 4. dubna 2018 měli žáci deváté třídy tu čest poznat život českých legionářů na frontě, a to skrze prohlídku legionářského vlaku, jenž byl přistaven na nádraží v Sokolově. Návštěvníky nejvíce zaujal zdravotnický vůz a jeho vybavení, ovšem také poutavé vyprávění zaníceného pana průvodce. Těšíme se na další zajímavé exkurze!

Mgr. Tomáš Dvořák

Jaroslav Juriček | 26.4.2018 Čt 16:44 | Akce školy | | 160 x