Seznam dětí přijatých do mateřské školy pro školní rok 2019/2020

Jaroslav Juriček | 20.5.2019 Po 15:13 | Oznámení | | 170 x

Spolupráce ZŠ a MŠ

V jarním měsíci dubnu se zase sešly děti školy se svými staršími kamarády ze školy k další společné činnosti. A protože duben je vhodný k setí semínek, sely společně semínka cherry rajčat do zeminy, kterou si k osetí připravily. Semínka dobře zalily a už děti ze školky čekaly na první zelené lístky rostlinek.

Jaroslav Juriček | 5.5.2019 Ne 21:24 | Mateřská škola | | 86 x

Výlet starších dětí ze školky na Kozodoj

V dubnu jsme se vydali na výlet do ekocentra Kozodoj. Toto středisko se nachází u Staré Role v klidné části obklopené krásnou přírodou. Počasí nám přálo, tak i procházka z parkoviště autobusu až do samotného místa byla příjemná.

Jaroslav Juriček | 5.5.2019 Ne 21:21 | Mateřská škola | | 89 x

Jarní výšlap na rozhlednu Cibulka

30. března jsme vyrazili na letošní první turistickou vycházku. Už není součástí oslav stoletého výročí samostatného státu jako v loňském roce, ale protože vycházky patřily k oblíbeným aktivitám, rozhodli jsme se, že se k nim vrátíme.

Je prosluněné sobotní ráno a necelá čtyřicítka prarodičů, rodičů, učitelů, bývalých i současných žáků školy a také žáčků z naší mateřinky zamířila přes Libnov směrem k elegantní Cibulce. Ty odvážnější čeká výhled do kraje z jejího vrcholu a zbytek výpravy se věnuje opékání buřtů.

Jaroslav Juriček | 1.5.2019 St 11:47 | Akce školy | | 89 x

Projektové vyučování na druhém stupni

26. března nás čekalo další projektové vyučování, tentokrát na téma hudba. Jako už v mnoha minulých letech pracovali žáci na druhém stupni tento den ve skupinkách, které byly složeny ze všech žáků napříč všemi ročníky, tedy od šesťáků po deváťáky.

Střídali se podle časového harmonogramu na jednotlivých stanovištích – letos si vyzkoušeli pravěké hudební nástroje, naučili se renesanční tanec, zkoumali hudbu (zvuk) z fyzikálního hlediska, natáčeli upoutávku na vystoupení hiphopové kapely a byli zasvěceni do práce v nahrávacím studiu.

Jednotlivá témata potom jako vždy zpracovali a na závěr dne představili svým spolužákům.

Letošní projektové vyučování považují děti i vyučující za velmi zdařilé a obohacující, výsledné prezentace si návštěvníci školy mohou prohlédnout na chodbě ve druhém patře.

Jaroslav Juriček | 1.5.2019 St 11:45 | Oznámení | | 62 x