Projektové vyučování na druhém stupni

26. března nás čekalo další projektové vyučování, tentokrát na téma hudba. Jako už v mnoha minulých letech pracovali žáci na druhém stupni tento den ve skupinkách, které byly složeny ze všech žáků napříč všemi ročníky, tedy od šesťáků po deváťáky.

Střídali se podle časového harmonogramu na jednotlivých stanovištích – letos si vyzkoušeli pravěké hudební nástroje, naučili se renesanční tanec, zkoumali hudbu (zvuk) z fyzikálního hlediska, natáčeli upoutávku na vystoupení hiphopové kapely a byli zasvěceni do práce v nahrávacím studiu.

Jednotlivá témata potom jako vždy zpracovali a na závěr dne představili svým spolužákům.

Letošní projektové vyučování považují děti i vyučující za velmi zdařilé a obohacující, výsledné prezentace si návštěvníci školy mohou prohlédnout na chodbě ve druhém patře.

Jaroslav Juriček | 1.5.2019 St 11:45 | Oznámení | | 11 x

10. dubna 2019 – divadelní představení v Chebu

Baba Magi a loupežník Bujón provozují uprostřed hustého lesa podivnou živnost: hospodu V Zátiší, v níž vaří začarované polévky, které nic netušící pocestné mění ve strašidla. Když promění knížecí dcerku Lesněnku, starostova syna Chytrolína a vyhlášeného místního siláka Divobije, odvážný dřevorubec Filip se rozhodne je najít a zachránit. Naštěstí má kouzelnou kliku od flašinetu…

Tento vtipný pohádkový horor pobavil naše žáky z 1.-3.třídy dne 10. dubna, kdy tradičně vyjeli do chebského divadla na dětské divadelní představení. A tentokrát to opravdu stálo za to; pohádka byla plná napětí, humoru a pěkných písniček. Všem se moc líbila.

Mgr. Vladimíra Boudová

Jaroslav Juriček | 26.4.2019 Pá 16:24 | Akce školy | | 15 x

26. března 2019 – projektový den „Večerníčky“

Jako každý rok proběhl na naší škole projektový den, pro 1. stupeň tentokrát na téma Večerníčky. Skupiny složené ze žáků různých ročníků se seznámily s historií tohoto dříve velmi oblíbeného dětského pořadu a rovněž s historií jeho znělky.
Žáci blíže nahlédli do jednotlivých pohádkových seriálů, zazpívali si večerníčkovské písničky, vyrobili pohádkové postavičky, malovali, stříhali, lepili, luštili … zkrátka všemožně a nadšeně tvořili, čímž se zábavnou formou dozvěděli a naučili mnoho nového o českých Večerníčcích, mnohdy bohužel už dávno zapomenutých.

Mgr. Vladimíra Boudová

Jaroslav Juriček | 26.4.2019 Pá 16:23 | Akce školy | | 14 x

Seznam žáků přijatých do 1. třídy pro školní rok 2019/2020

Jaroslav Juriček | 24.4.2019 St 12:04 | Oznámení | | 27 x

Řezbář v MŠ

Naši MŠ navštívil pan řezbář, který děti zaujal hned při příchodu svým chasnickým oblečením.
Poutavě jim vyprávěl o dřevě a nástrojích na jeho zpracování. Ukázal dětem spoustu výrobků ze dřeva, které si mohly prohlédnout a osahat. Každé dítě dostalo od pana řezbáře dřevěné zvířátko, které si ještě muselo obrousit smirkovým papírem.
Pak děti pozorovaly vyřezávání dřevěné lžíce doplněné poutavým vyprávěním.

M. Kutláková

Jaroslav Juriček | 23.4.2019 Út 07:35 | Mateřská škola | | 19 x