14.11.2018: Stravné na prosinec 2018 19. 11. 2018 pondělí od 7.30 – 13.30 20. 11. 2018 úterý od 7.30 – 13.30 22. 11. 2018 čtvrtek od 10.00 – 16.00

Archiv starších novinek...

Beseda se včelařkou

Do naší MŠ zavítala paní Pavla Doležalová, která nám povídala o včelkách. Dozvěděli jsme se, jak se včelaři o včelky starají, jaký máme užitek ze včelích produktů, jak jsou užitečné pro přírodu a jak to v úle vypadá.

Jaroslav Juriček | 9.3.2018 Pá 12:13 | Akce školy | | 83 x

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA 2018 – OKRESNÍ KOLO V SOKOLOVĚ 20. 2. 2018

V tomto školním roce se naše škola poprvé zúčastnila předmětové soutěže ze zeměpisu s názvem Zeměpisná olympiáda.
Školní kolo proběhlo v lednu 2018 a testy vypracovali všichni žáci druhého stupně. Ze školního do okresního kola v Sokolově postupovali celkem tři žáci s nejvyšším dosaženým počtem bodů ve třech kategoriích.

Kategorie A – 6. třída, kategorie B – 7. třída a kategorie C – 8. + 9. třída. Nejvíce bodů a postup do okresního kola si zajistili v jednotlivých kategoriích Petr Hunyor (A), Denisa Popová (B) a Petr Chalupský ©.

Jaroslav Juriček | 7.3.2018 St 12:48 | Soutěže | | 114 x

Maškarní karneval

Konečně jsme se všichni dočkali dlouho očekávaného karnevalu. Už několik dní předem jsme si vyměňovali nápady jaká maska by mohla být ta nej. V den karnevalu se ve školce sešlo několik Spidermanů, princezen, víl, zvířátek a dalších překrásných masek.

Jaroslav Juriček | 7.3.2018 St 12:45 | Akce školy | | 83 x

Divadlo

Divadlo Letadlo

Divadlo s názvem Letadlo nám do školky přivezlo příběh o zimě z pásma Roční období . Nádherné kulisy a nápadité převleky hlavního představitele děti udivovaly po celou dobu představení.
Dětem byly představeny všechny svátky, které se v zimě slaví.Ohromil je zejména novoroční ohňostroj.Některé si v příběhu zahrály v krásných převlecích.Děti si představení užily a už se moc těší na jeho jarní pokračování.

Divadlo Z Bedny

Pohádku Pejsek a sluníčko zahrál dětem z mateřské školy pan Pohoda se Soničkou.
Jako obvykle do představení zapojil děti i paní učitelky.Vystoupení bylo zpestřeno písničkami a také napětím, které vyvolalo strašidlo Bubulák.
Naštěstí všechno dobře dopadlo,jak už to v pohádkách bývá.

Marcela Kutláková

Jaroslav Juriček | 7.3.2018 St 12:35 | Akce školy | | 74 x

JAK SE MAJÍ ZVÍŘÁTKA V ZIMĚ

V polovině ledna jsme se zúčastnili projektového vyučování s názvem Jak se mají zvířátka v zimě.
Povídali jsme si o tom, která zvířátka v zimě spí a co si připravují zvířátka, která nespí. Mohli jsme si pohrát s plyšovými zvířátky a moc se nám líbilo, že vydávají zvuky. Přiřadili jsme k sobě zvířátka a jejich obydlí.
Dále jsme se dozvěděli, co dělají v zimě ptáci. Prohlédli jsme si obrázky a roztřídili je podle toho, kteří ptáci odlétají do teplých krajin a kteří zůstávají. Poslechli jsme si ptačí řeč.
Nakonec jsme vyrobili jedlé ptačí krmítko, kterým jsme si ozdobili školní zahradu. Bylo úžasné sledovat jak ptáčkům chutná.
Projekt se nám velmi líbil a už se těšíme na další.

Jaroslav Juriček | 7.3.2018 St 10:36 | Akce školy | | 76 x