Preventivní výchova v MŠ

Preventivní výchova je nedílnou součástí našeho vzdělávacího programu. Je nastavena tak, aby malé děti zaujala a aby si z ní něco zapamatovaly. V den, kdy jsme se prevencí zabývali, byly děti rozděleny do skupinek a každá skupina se zabývala nějakou událostí.

Jaroslav Juriček | 13.5.2018 Ne 17:05 | Mateřská škola | | 93 x

Malí stavitelé

V rámci vzdělávacího procesu v mateřské škole se děti proměnily v malé stavitele. Utvořily skupinky, vybraly si stavebnici a mohly se dát do díla. Vznikaly domy, lodě, letadla, ale i nábytek. Se zaujetím o svých dílech povídaly ostatním dětem.

J. Lukešová

Jaroslav Juriček | 13.5.2018 Ne 17:03 | Mateřská škola | | 85 x

Mc Donalds Cup

Co to vlastně je? Je to fotbalový turnaj dětí ve věku 6 – 11 let, dětí, které navštěvují 1. stupeň ZŠ. Pravidelně se naše škola tohoto turnaje účastní. Letos jsme sestavili dvě skupiny dětí.: mladší 1. – 3. třída a starší 4. – 5. třída.

Jaroslav Juriček | 13.5.2018 Ne 17:00 | Mateřská škola | | 114 x

Cvičíme s rodiči

Na zahradě naší mateřské školy se uskutečnila akce pro děti a jejich rodiče, která byla součástí projektu Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky (úkoly z tohoto projektu plnily děti v průběhu školního roku). V prostoru školní zahrady čekalo na děti a jejich rodiče několik disciplín, např. chůze na chůdách, hod míčkem, skok do písku, prolézaní pneumatikami, skákaní panáka a další.

Jaroslav Juriček | 7.5.2018 Po 18:18 | Akademie | | 145 x

BABIČKA CHROTA VYPRÁVÍ

„To bude asi zvláštní babička, když má takové jméno a o čem asi bude vyprávět?“ pomysleli jsme si. Byli jsme překvapeni, že chrota je starý hudební nástroj. Ve své pohádce babička Chrota dětem představila širokou škálu historických i současných hudebních nástrojů. Za doprovodu nástrojů si děti zazpívaly známé písně a nakonec si všechny nástroje prohlédly.

M. Kutláková

Jaroslav Juriček | 7.5.2018 Po 18:18 | Mateřská škola | | 86 x