15.1.2019: Stravné na únor 2019 21. 1. 2019 pondělí od 7.30 – 13.30 22. 1. 2019 úterý od 7.30 – 13.30 24. 1. 2019 čtvrtek od 10.00 – 16.00

Archiv starších novinek...

Cvičíme s rodiči

Na zahradě naší mateřské školy se uskutečnila akce pro děti a jejich rodiče, která byla součástí projektu Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky (úkoly z tohoto projektu plnily děti v průběhu školního roku). V prostoru školní zahrady čekalo na děti a jejich rodiče několik disciplín, např. chůze na chůdách, hod míčkem, skok do písku, prolézaní pneumatikami, skákaní panáka a další.

Jaroslav Juriček | 7.5.2018 Po 18:18 | Akademie | | 74 x

BABIČKA CHROTA VYPRÁVÍ

„To bude asi zvláštní babička, když má takové jméno a o čem asi bude vyprávět?“ pomysleli jsme si. Byli jsme překvapeni, že chrota je starý hudební nástroj. Ve své pohádce babička Chrota dětem představila širokou škálu historických i současných hudebních nástrojů. Za doprovodu nástrojů si děti zazpívaly známé písně a nakonec si všechny nástroje prohlédly.

M. Kutláková

Jaroslav Juriček | 7.5.2018 Po 18:18 | Mateřská škola | | 60 x

UKÁZKA PTACTVA

V polovině dubna k nám na návštěvu přijel papoušek společně s dalšími svými opeřenými kamarády. Nepřijeli však sami, vzali s sebou i svého chovatele.
Na úvod nám představil sovu pálenou. Prohlédli jsme si jí a mohli jsme si jí pohladit. Byla krásně zbarvená.
Pan chovatel poutavě vyprávěl, jakou mají ptáci stavbu těla, čím se od sebe odlišují, jaké mají různé velikosti, čím se živí a jakým způsobem loví.

Jaroslav Juriček | 7.5.2018 Po 18:18 | Mateřská škola | | 66 x

PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ – ŽABIČKY

Ve čtvrtek 3. května jsme měli další projektové vyučování, tentokrát nás navštívily žabičky.
Nejprve jsme si ukázali čtyři různé druhy žab a prohlédli si, jak vypadají, čím se od sebe odlišují. Každý jsme dostali jeden obrázek a podle něj jsme se rozdělili na skupinky podle jednotlivých druhů. Někdo byl skokan, jiný ropucha, další rosnička anebo kuňka.

Jaroslav Juriček | 7.5.2018 Po 18:16 | Mateřská škola | | 54 x

Projekt „Jak se žilo před sto lety“

Dne 27. 3. 2018 proběhlo na naší škole projektové vyučování s názvem „Jak se žilo před sto lety“, při kterém se děti seznámily se způsobem života, kulturou, sportem a tradicemi v období první republiky. Projekt byl věnován stoletému výročí založení samostatného československého státu.

Jaroslav Juriček | 26.4.2018 Čt 16:46 | Akce školy | | 69 x