Český den proti rakovině

Dne 16.5.2018 jsme se opět zapojili do celorepublikové sbírkové akce „Český den proti rakovině“. V letošním roce byla sbírka zaměřena na rakovinu tlustého střeva a konečníku. Školou a obcí tentokrát procházela skupinka sbírkařů ve složení Vojtěch Zajíček, Petr Chalupský, Petr Hunyor a Lucie Kutláková. Do speciálních vaků se jim podařilo vybrat 4 135 Kč. Peníze jsou použity na šíření prevence v oblasti nádorových onemocnění, na zlepšení života onkologických pacientů a podporu onkologického výzkumu.

Jaroslav Juriček | 15.7.2018 Ne 18:06 | Oznámení | | 73 x

Exkurze Loket

Dne 21. června 2018 byli žáci 9. třídy za doprovodu vyučujících dějepisu a zeměpisu na exkurzi v Lokti, kde si prohlédli město a jeho památky.

Jaroslav Juriček | 1.7.2018 Ne 13:35 | Akce školy | | 98 x

Myanmar – návštěva kina Alfa v Sokolově, 10. 4. 2018

10. dubna jsme se vydali s celým druhým stupněm a pátou třídou na zeměpisnou projekci do kina Alfa. Dokument posloužil jako prohloubení našich znalostí ze zeměpisu a přírodovědy.
Naše škola se tohoto vzdělávacího projektu zúčastnila již po několikáté a shlédli jsme již řadu zajímavých dokumentů z různých koutů světa. Tento rok jsme se společně s komentátory, kteří nás prováděli celou projekcí, vydali do srdce tajemného státu v jihovýchodní Asii – Myanmaru. V úvodu jsme zjistili jak se to má s názvem tohoto málo známého státu: Myanmar, či Barma? Dnes už v tom máme jasno. Většina žáků se shodla, že díky komentované projekci se dozvěděla řadu zajímavých informací a zpestření tradiční výuky.

Mgr. Adam Král

Jaroslav Juriček | 24.6.2018 Ne 16:51 | Akce školy | | 95 x

Celé Česko čte dětem

Dne 13. 6. 2018 proběhl na naší škole již 2. ročník úspěšné akce „Celé Česko čte dětem“. Akce je věnována společnému čtení dospělých a dětí.

Jaroslav Juriček | 22.6.2018 Pá 20:13 | Akce školy | | 84 x

Ovoce a zelenina do škol

Naše škola je zapojena do projektu „Ovoce a zelenina do škol“. V průběhu roku děti dostávaly v rámci svačiny nejrůznější sezonní ovoce a zeleninu, jak od nás z Čech, tak i z tropických oblastí.
V měsíci červnu projekt vrcholí ochutnávkovým košem, kdy děti rozpoznávají různé druhy ovoce a zeleniny pohledem, po hmatu a nejrůznějšími soutěžemi se seznamují v jakém pásmu nebo v jakých zemích, světadílech se ovoce/zelenina pěstuje.

V koši se nacházelo např.: ananas, avokádo, granátové jablko, kiwi, kumquat, mango, hruška, jablko, physalis – mochyně, pitahaya, marucuja, melouny, saláty, fenykl…..

Dětem se akce velmi líbila. Mnozí z nich viděli a ochutnali některé ovoce a zeleninu poprvé, a zároveň se seznámily se zdravými produkty, které vedou k zdravému životnímu stylu.

Bc. Jana Henišová

Jaroslav Juriček | 22.6.2018 Pá 20:12 | Oznámení | | 116 x