Projektový den na 1. stupni - přírodní společenstva

Projektový den byl v tomto školním roce stanoven na 24. dubna.
Téma bylo vesnické škole, jejím žákům i vyučujícím obzvláště blízké. Zaměřili jsme se na přírodní společenstva:les, louka, pole, rybník a hospodářská zvířata.
Žáci 1.stupně, rozdělení do čtyř družstev, postupně procházeli třídami, ve kterých vyučující vytvořili prostředí odpovídající daným lokalitám. Se zájmem a velmi aktivně plnili nejrůznější úkoly. Pomocí hádanek, ukázek živých a neživých přírodnin a vyhledáváním v encyklopediích zjišťovali odpovědi na zadané otázky. Nakonec každá skupina v závěrečné prezentaci představila plakát, který zobrazoval vše co během dopoledne o jednotlivých společenstvech zjistili a nakreslili.

Jaroslav Juriček | 4.6.2012 Po 19:48 | Akce školy, Akce školy | | 408 x

Soutěž „Sokolovské zvonkobraní“

Dne 5. 5. 2012 jsme se odvážili zúčastnit s pěveckým kroužkem soutěže sborů v sokolovské LŠU „Sokolovské zvonkobraní“. Soutěžili jsme s pěti písničkami v plném obsazení i nasazení.
Tréma nás přepadla při příjezdu do Sokolova, zvláště po tom, co jsme zjistili, že se soutěže zúčastní pouze profesionální sbory z celé republiky.

Jaroslav Juriček | 28.5.2012 Po 22:54 | Soutěže | | 315 x

Školní noviny - Povídačky pro školáčky

Pozor, pozor, pozor!!!
Všem našim příznivcům bychom chtěli oznámit, že jsme se s velkým nadšením pustili do vydávání školních novin.
Máme v plánu měsíčník a vy si můžete přečíst naše první číslo zde Povídačky pro školáčky
Vaši dokonalí páťáci

Jaroslav Juriček | 15.5.2012 Út 18:58 | Oznámení, Oznámení, Oznámení | | 315 x

Recyklační hlídka.

Dne 24.4.2012 naši školu navštívila recyklační hlídka. Jednalo se o skupinku čtyř lidí, kteří přijeli, aby našim dětem osvětlili recyklaci starých elektrospotřebičů. Recyklační hlídka s sebou přivezla spoustu zábavy a zajímavého vyprávění. Jejich program trval dvě hodiny a byl tak zábavný, že pohltil i nás učitele.

Jaroslav Juriček | 11.5.2012 Pá 12:23 | Akce školy | | 290 x

Soutěž hlídek mladých záchranářů.

25.4.2012 se konalo oblastní kolo soutěže hlídek mladých záchranářů. Tak jako každý rok jsme se s dětmi přihlásili a to s pevným cílem obhájit první místo z loňského i předloňského roku.Poctivě jsme se na soutěž připravovali od září. Makali jsme spoustu hodin. Trénovali ve složitých technických podmínkách a s velikou dravostí nastoupili na startovní čáru v Sokolově.

Jaroslav Juriček | 11.5.2012 Pá 12:22 | Akce školy | | 320 x