Deváťáci v Muzeu bezpečnostních sborů

V rámci výuky dějepisu vyrazili naši deváťáci do habartovského Muzea bezpečnostních sborů. Expozice je zaměřena na rok 1938, na střety českých četníků a příslušníků Henleinovy Sudetoněmecké strany v Krajkové, Habartově a na Bublavě, a tak se stala dobrým doplňkem školního výkladu o onom osudném roce a následujících událostech.

Jaroslav Juriček | 8.2.2013 Pá 09:23 | Akce školy | | 355 x

Přednášky

Během druhého čtvrtletí školního roku 2012–2013 proběhlo na druhém stupni několik přednášek. Pro žáky šesté třídy byla připravena přednáška o e-nebezpečí. Šesťáci se dozvěděli o nebezpečných jevech a o chování v prostředí internetu. Děti ze sedmé třídy získaly lepší představu o svých právech a povinnostech během přednášky o právním vědomí. Pro osmáky a deváťáky byla připravena přednáška na téma Řekni drogám ne!!! – přednáška o drogách a jiných závislostech. Všechna tři témata našim dětem přiblížil pprap. Jiří Převrátil z obvodního oddělení PČR Habartov. Zúčastněným patří velká pochvala za to, že byli pozornými a spolupracujícími posluchači.

Jaroslav Juriček | 8.2.2013 Pá 09:20 | Oznámení | | 330 x

Zima

Autorkou následujícího textu je Jaruška Zvánovcová, žákyně osmé třídy. Text vznikl v hodině českého jazyka jako závěrečná slohová práce na téma roční období (slohový útvar subjektivně zabarvený popis – líčení) a patří k nejlepším v ročníku.

Jaroslav Juriček | 8.2.2013 Pá 09:19 | Oznámení | | 796 x

PYTHAGORIÁDA 2012-2013

Dne 4. 2. proběhlo školní kolo matematické soutěže „Pythagoriáda“. V letošním roce zkusilo štěstí 11 žáků z šesté, sedmé a osmé třídy.

Jaroslav Juriček | 8.2.2013 Pá 09:17 | Soutěže | | 378 x

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

Dne 31. ledna 2013 proběhl na naší škole zápis do 1. třídy. Tento den patří mezi velmi výjimečné dny nejen pro budoucí prvňáčky, ale i pro jejich rodiče a učitele.

Jaroslav Juriček | 8.2.2013 Pá 09:15 | Akce školy | | 364 x