Maškarní karneval

Poslední den v únoru byl pro všechny děti ve školce ve znamení maškarního karnevalu. Již od rána se ve školce scházeli opraváři, princezny, vojáci, kočičky aj.bytosti. Děti soutěžily, tancovaly a užívaly si tohoto výjimečného dne. Odměnou jim byly sladkosti od p. Podlahové, které za ně děkujeme.

Jaroslav Juriček | 31.3.2013 Ne 19:55 | Akce školy | | 312 x

Akce v březnu

V rámci března – Měsíce knihy proběhly tyto akce: Děti čtou dětem-děti ze 4.třídy s. p.řed. Mgr. R. Juričkovou přišly dětem do MŠ v rámci výuky číst příběhy, pohádky a koledy s jarní a velikonoční tématikou. Společně si povídaly a děti ze školky naučily své starší kamarády velikonoční koledu. Akce byla zdařilá a p.uč. J. Lukešová s p.řed. Mgr. R. Juričkovou naplánují další podobné akce, kdy se možná dočkáme i společného divadelního představení v podání dětí ze školky a školy.

Jaroslav Juriček | 31.3.2013 Ne 19:52 | Akce školy | | 305 x

Deváťáci v Muzeu bezpečnostních sborů

V rámci výuky dějepisu vyrazili naši deváťáci do habartovského Muzea bezpečnostních sborů. Expozice je zaměřena na rok 1938, na střety českých četníků a příslušníků Henleinovy Sudetoněmecké strany v Krajkové, Habartově a na Bublavě, a tak se stala dobrým doplňkem školního výkladu o onom osudném roce a následujících událostech.

Jaroslav Juriček | 8.2.2013 Pá 09:23 | Akce školy | | 347 x

Přednášky

Během druhého čtvrtletí školního roku 2012–2013 proběhlo na druhém stupni několik přednášek. Pro žáky šesté třídy byla připravena přednáška o e-nebezpečí. Šesťáci se dozvěděli o nebezpečných jevech a o chování v prostředí internetu. Děti ze sedmé třídy získaly lepší představu o svých právech a povinnostech během přednášky o právním vědomí. Pro osmáky a deváťáky byla připravena přednáška na téma Řekni drogám ne!!! – přednáška o drogách a jiných závislostech. Všechna tři témata našim dětem přiblížil pprap. Jiří Převrátil z obvodního oddělení PČR Habartov. Zúčastněným patří velká pochvala za to, že byli pozornými a spolupracujícími posluchači.

Jaroslav Juriček | 8.2.2013 Pá 09:20 | Oznámení | | 321 x

Zima

Autorkou následujícího textu je Jaruška Zvánovcová, žákyně osmé třídy. Text vznikl v hodině českého jazyka jako závěrečná slohová práce na téma roční období (slohový útvar subjektivně zabarvený popis – líčení) a patří k nejlepším v ročníku.

Jaroslav Juriček | 8.2.2013 Pá 09:19 | Oznámení | | 783 x