Exkurze na Horku

Dne 9.4. vyrazil celý druhý stupeň na exkurzi do úpravny vody na blízké Horce. Exkurze byla naplánována tak, aby proběhla týden před projektovým vyučováním, jehož tématem byla právě voda.

Jaroslav Juriček | 19.4.2013 Pá 21:13 | Akce školy | | 274 x

Čtenářská a recitační soutěž

27. 3. 2013 proběhla na naší škole Čtenářská a recitační soutěž, které se zúčastnilo celkem 27 dětí. Děti z prvního stupně byly rozděleny do dvou kategorií, děti z druhého stupně spadaly do kategorie jediné. Mladší děti předvedly dovednost čtenářskou a recitační, starší pouze recitovaly.

Jaroslav Juriček | 15.4.2013 Po 21:12 | Soutěže | | 306 x

Seznam přijatých a nepřijatých dětí do MŠ

Seznam najdete ZDE

Jaroslav Juriček | 8.4.2013 Po 15:18 | Oznámení, Oznámení, Oznámení | | 294 x

MATEMATICKÝ KLOKAN 2013

Dne 22. 3. proběhla logická matematická soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN 2013. Žáci soutěžili v několika kategoriích. Po vyřešení úlohy dostali 3, 4, nebo 5 bodů, za neřešenou úlohu nedostali ani neztráceli žádný bod a za špatnou odpověď ztráceli vždy 1 bod. Nejmenší žáci z 2. a 3. třídy soutěžili v kategorii Cvrček a do soutěže vstupovali s 18 body. Mohli dosáhnout maximálního počtu 90 bodů. V ostatních kategoriích žáci vstupovali do soutěže s 24 body a maximální počet bodů bylo 120.

Gratulujeme všem soutěžícím na prvních místech a chválíme všechny děti za snahu a účast.

Mgr. Ladislava Tučková

Jaroslav Juriček | 5.4.2013 Pá 19:01 | Soutěže | | 341 x

Nicholas Winton – Síla lidskosti

19. 3. se všechny děti, které chodí na druhý stupeň, zúčastnily projekce filmu Nicholas Winton – Síla lidskosti režiséra Matěje Mináče. Promítání probíhalo v sokolovské Alfě a bylo doplněno zajímavou besedou.
Film představuje příběh jednoho mladého člověka, který v roce 1939 zachránil před jistou smrtí 669 českých a slovenských dětí. Diváci se v přesném chronologickém sledu seznámí s nejdůležitějšími okamžiky našich novodobých dějin, které jsou prolnuty příběhem Nicholase Wintona. Příběhem, který nutí k zamyšlení. Příběhem, který zasáhne každého.
Zajímalo mě, jak zapůsobil na děti, a tady jsou alespoň některé z jejich reakcí. Nejsou vždy stylisticky perfektní, ale svědčí o jejich zájmu, nadšení, dojetí a já jim za ně moc děkuji.

Jaroslav Juriček | 31.3.2013 Ne 20:16 | Akademie | | 342 x