Zápis do 1. třídy pro školní rok 2014-2015

Ve středu 29.ledna 2014 se konal v ZŠ Krajková zápis dětí do 1.třídy. Děti za doprovodu rodičů přicházely do ZŠ, aby ukázaly, jak jsou připraveny na vstup do 1. třídy. Při příchodu se jich ujali jejich budoucí starší kamarádi ze školy a odvedli je i s rodiči k samotnému zápisu. Rodiče vyplňovali potřebné informace o svých dětech a děti mezitím plnily úkoly, které jim přichystaly pohádkové postavy.

Jaroslav Juriček | 15.2.2014 So 20:48 | Akce školy, Akce školy, Akce školy | | 463 x

Seznam přijatých žáků do 1. ročníku pro školní rok 2014-2015

Jaroslav Juriček | 3.2.2014 Po 10:10 | Oznámení, Oznámení, Oznámení | | 439 x

Přírodovědný klokan 2013

Dne 23. 10. 2013 se uskutečnilo další kolo soutěže Přírodovědný klokan. Jde o soutěž zaměřenou na přírodní vědy jako je matematika, přírodopis, chemie a fyzika.

Žáci vstupovali do soutěže s 24 body, za každou správně zodpovězenou otázku dostávali 3, 4 nebo 5 bodů, za nezodpovězenou otázku nedostali žádný bod a za nesprávně zodpovězenou otázku 1 bod ztratili. Maximální počet dosažených bodů mohl být 120!

VÝSLEDKY:

1. místo Zvánovec J. (8. tř.) 63 bodů
2. místo Holý J. (9. tř.) 57 bodů
3. místo Zvánovcová J. (9. tř.) 51 bodů

Gratulujeme!

Jaroslav Juriček | 21.12.2013 So 08:39 | Soutěže | | 381 x

Exkurze do sklárny v Nižboru

Dne 15. 10. 2013 jsme se zúčastnili v rámci projektu „Řemesla – od historie po současnost“ exkurze ve světoznámé sklárně v Nižboru. Seznámili jsme se s výrobním procesem a zpracováním skla. U pecí v tavírně jsme sledovali foukání výrobků pomocí sklářských píšťal. Následovala pukárna, ve které se výrobky oddělovaly od vrchních částí, a následně se kontrolovala jejich kvalita. Překvapilo nás, kolik skla skončí opět v pecích jako nepoužitelné. Nejhezčí podívaná ale byla v brusírně skla, kde vznikaly broušené vázy, mísy, lahve a jiné zajímavé výrobky pod rukama brusičů. Na konci prohlídky přišel čas na dotazy, dozvěděli jsme se, že výrobky se vyvážejí hlavně do Ameriky a Japonska i to, že průměrný plat brusiče skla je 24 000 Kč. Po exkurzi jsme se těšili do prodejny, kde bylo vystaveno to nejhezčí z celé prohlídky, dokonce jsme si prohlédli i sošku „Českého lva“. Na velký nákup to ovšem nebylo, ceny nebyly nejnižší. O to víc nás potěšil malý dárek v podobě skleněného slona, který jsme na závěr dostali určitě za to, že jsme byli tak hodní.

Jaroslav Juriček | 15.12.2013 Ne 08:44 | Akce školy | | 385 x

Škola 2014

V rámci výchovy k volbě povolání jsme se jako deváťáci zúčastnili 25. října výstavy středních škol Karlovarského kraje v Sokolově „ŠKOLA 2014“. Po příjezdu jsme byli v rámci Dnů otevřených dveří navštívit Integrovanou střední školu technickou a ekonomickou. S průvodci jsme si prohlédli novou moderní budovu, vybavení tříd a dozvěděli jsme se o výuce a různých akcích na této škole. Poté jsme shlédli výstavu středních škol v hale, kde jsme se mohli ptát přímo zástupců škol na konkrétní informace, které nás zajímaly. Následovala návštěva gymnázia v Sokolově.
Obě školy patří k důležitým školám na Sokolovsku a nejspíš i nás čekají přijímací zkoušky na některou z těchto škol. Budeme pevně doufat, že uspějeme?!

Jaroslav Juriček | 11.12.2013 St 08:48 | Akce školy | | 374 x