Škola 2014

V rámci výchovy k volbě povolání jsme se jako deváťáci zúčastnili 25. října výstavy středních škol Karlovarského kraje v Sokolově „ŠKOLA 2014“. Po příjezdu jsme byli v rámci Dnů otevřených dveří navštívit Integrovanou střední školu technickou a ekonomickou. S průvodci jsme si prohlédli novou moderní budovu, vybavení tříd a dozvěděli jsme se o výuce a různých akcích na této škole. Poté jsme shlédli výstavu středních škol v hale, kde jsme se mohli ptát přímo zástupců škol na konkrétní informace, které nás zajímaly. Následovala návštěva gymnázia v Sokolově.
Obě školy patří k důležitým školám na Sokolovsku a nejspíš i nás čekají přijímací zkoušky na některou z těchto škol. Budeme pevně doufat, že uspějeme?!

Mgr. Ladislava Tučková

Jaroslav Juriček | 11.12.2013 St 08:48 | Akce školy | | 343 x

Zahrada pod lupou - projekt pro 1. stupeň

Již druhým školním rokem je 1. stupeň naší školy zapojen do projektu ,,ZAHRADA POD LUPOU‘‘ .

Díky tomuto projektu jsme v loňském školním roce navštívili mnoho zajímavých míst ( zahradnictví Teplá, ekocentrum Ostrov nad Ohří, ZOO Plzeň ). Kromě toho dojíždíme do základní školy v Královském Poříčí, kde si žáci pod vedením lesních pedagogů doplňují znalosti o přírodě.

25. 9. jsme objevovali krásy pražské ZOO a jejich zvířecích obyvatel. Největší úspěch u dětí měli lední medvědi, lachtani, sloni, žirafy a gorily. Po prohlídce celé ZOO děti vyplnily pracovní listy, kde zúročily své poznatky. Výlet se dospělým i dětem velmi líbil.

Na tuto akci navázala 1. 10. návštěva rašeliniště na Božím Daru, při které si žáci prošli tříkilometrovou trasu, na které se seznámily s rostlinami i živočichy této lokality a těžbou rašeliny. V listopadu nás čeká návštěva ekocentra na Křivoklátě, kterou spojíme s návštěvou hradu.

ZOO Praha
Boží Dar

Mgr. Jana Říhová

Jaroslav Juriček | 23.10.2013 St 12:50 | Akce školy, Akce školy | | 391 x

Přehled zájmových kroužků organizovaných školou ve školním roce 2013 - 2014

Jaroslav Juriček | 23.9.2013 Po 12:31 | Zájmové kroužky, Zájmové kroužky | | 438 x

Organizace prvního školního týdne

2.9. začátek 8:00 – 1 vyučovací hodina

3.9. třídnické práce – 1. stupeň konec vyučování v 11:40 2. stupeň konec vyučování ve 12:35

4.- 6.9. vyučování podle rozvrhu hodin zkrácené následujícím způsobem: 1. stupeň 4 vyučovací hodiny(konec v 11:40), 2. stupeň 5 vyučovacích hodin(konec ve 12:35).

Školní družina je celý týden v provozu od 6:00 – 16:00

Jaroslav Juriček | 1.9.2013 Ne 17:36 | Oznámení | | 395 x

Exkurze do elektrárny Tušimice II

20.5.2013 čekala žáky sedmé, osmé a deváté třídy první exkurze v rámci projektu Řemesla do elektrárny v Tušimicích. Ta leží v severozápadních Čechách, 4 km od města Kadaň a kromě výroby elektřiny zásobuje teplem okolní obce, samotnou Kadaň a blízké zahradnictví Čechoflor.

Jaroslav Juriček | 19.7.2013 Pá 21:13 | Akce školy | | 473 x