Přírodovědný klokan

V obvyklém čase jako každý rok v polovině října se naše osmá a devátá třída zúčastnila soutěže „Přírodovědný klokan“. Některé otázky byly těžké, ale jiné zase lehké.
S některými se děti lopotily, u jiných je řešení napadlo hned. I přesto, že do dalšího kola se neprobojoval žádný náš žák, jsem na ně pyšná, že se nevzdávali a využili celý časový limit k jeho vypracování.

Mgr. Jitka Lenklová

Jaroslav Juriček | 11.11.2018 Ne 16:51 | Soutěže | | 64 x

Dýňování aneb podzimní vyrábění s rodiči

Podzim je období, kdy najdeme v přírodě a na zahradách hojně plodů, které lákají k vyrábění.

Jaroslav Juriček | 6.11.2018 Út 19:33 | Mateřská škola | | 73 x

Eko-projekty

V září opět navštívila naší MŠ paní magistra Dvořáková, která si pro děti připravila nový ekologický výukový program s názvem: „ Lesní hrátky (nejen se zvířátky). Děti vnímaly les pomocí všech smyslů, seznámily se se stavbou stromů, vyzkoušely si frotáž kůry, lovily a pozorovaly drobné živočichy a vyhledávaly jejich úkryty.
Na závěr si nalepily na svou lesní kartičku přírodniny, které je v lese zaujaly a pustily zpět do přírody všechny živočichy, které ulovily. V lese se dětem moc líbilo.

V říjnu proběhl další ekologický výukový program s názvem: „ Co vyprávěl klobouk Podzimák“. Děti pracovaly ve třídě i na zahradě. Čekala na ně ochutnávka ovoce poslepu s určováním chutí a pozorování různých semen.
Venku vyhledávaly semena stromů, pozorovaly je, popisovaly a pouštěly je po větru. Zahrály si pohybovou hru Na houbaře a Na vlaštovky. Sbíraly a nalepovaly si listy na papírový strom.
Nakonec děti na zahradě vyhledaly ukrytý hmyz, který pozorovaly a pak ho vypustily zpět do přírody. Již v prosinci nás čeká další ekologický výukový program, na který se moc těšíme.

M. Kutláková

Jaroslav Juriček | 2.11.2018 Pá 14:57 | Mateřská škola | | 49 x

Máme rádi zvířata

V úterý 23.10. se ve školce konala přednáška s promítáním o ochraně zvířat kolem nás. Děti byly seznámeny se způsobem života domácích, hospodářských i volně žijících zvířat. Taktéž došlo i na informace o lesní zvěři.
Děti z našeho venkovského prostředí zvířata znají, vědí, čím se živí, co je pro ně prospěšné a co jim naopak škodí. V závěru besedy děti obdržely drobné dárky a byly pochváleny za vědomosti, které měly. Beseda byla pořádána Státní veterinární správou ČR pod záštitou ministerstva zemědělství.

J. Lukešová

Jaroslav Juriček | 2.11.2018 Pá 14:55 | Mateřská škola | | 47 x

Výstava SŠ Karlovarského kraje

Dne 11. 10. 2018 žáci 9. třídy navštívili výstavu středních škol Karlovarského kraje „Kam po základní škole“, která se konala v prostorách Střední integrované školy technické a ekonomické v Sokolově.
Zároveň měli možnost si prohlédnout zdejší odborné učebny, tělocvičnu, kovárnu i učebny pro výuku informačních technologií. V příštím školním roce dochází k mnoha změnám v síti karlovarských středních škol i v nabídce studijních oborů.
Prostřednictvím této výstavy se žáci mohli seznámit s prezentacemi různých středních škol. Od příslušných učitelů a studentů se například dozvěděli, jaké obory mohou navštěvovat, zda školu, kterou si vybrali, zvládnou, nebo jaké jsou učební plány daných oborů. Žáci dostali odpovědi na všechny své připravené dotazy a akce jim alespoň z části usnadnila výběr svého budoucího studia a povolání.
Než se žáci definitivně rozhodnout pro svá budoucí studia, budou se nadále seznamovat v rámci hodin praktických činností s obory, profesní orientací i volbou povolání.

Mgr. Ladislava Tučková

Jaroslav Juriček | 30.10.2018 Út 14:34 | Akce školy | | 46 x