POLYTECHNIKA

Naše školka se přihlásila do projektu Malé technické univerzity, zaměřené na polytechnické disciplíny.

Nejprve byly učitelky proškoleny, aby v budoucnu samy mohly vést výukové lekce. Prošly si jednotlivými lekcemi od teoretické po praktickou část se stavebnicí.

Jaroslav Juriček | 26.12.2018 St 00:28 | Mateřská škola | | 159 x

Ředitelské volno 3. - 4. ledna 2019

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna ZDE

Jaroslav Juriček | 17.12.2018 Po 09:22 | Oznámení | | 172 x

Mikulášská nadílka

5. prosince naděloval v naší mateřské i základní škole Mikuláš v doprovodu andělů a čertů. Navštívil obě oddělení mateřské školky, přesvědčil se, že děti umí zatančit, zazpívat i zarecitovat a také vyzvídal, zda byly celý rok hodné, aby je mohl podarovat malým pamlskem. Na prvním stupni si poslechl pěkné písničky a na druhém stupni dokonce zkoušel z dějepisu, matematiky a fyziky. Nevynechal ani ředitelnu a zarecitovat musely i paní ředitelka s paní sekretářkou. Všichni, kteří Mikulášovi něco předvedli, dostali balíček plný ovoce a dobrot (za balíčky pro naše děti děkujeme OÚ Krajková a firmě pana Radka Nováka).

Jaroslav Juriček | 12.12.2018 St 07:33 | Akce školy | | 169 x

Konkurz na moderátory Vánoční akademie

A je to tady. Prosinec neznamená jen blížící se vánoční svátky, ale pro nás ve škole také tradiční Vánoční akademii. Jednotlivé třídy chystají se svými třídními učiteli svá vystoupení a je také potřeba vybrat ty, kteří budou celý program moderovat.

Jaroslav Juriček | 12.12.2018 St 07:32 | Akademie | | 178 x

Návštěva u pana truhláře

Děti z 2. třídy MŠ navštívily v Krajkové pana Císlera, který je seznámil s prací se dřevem. Ukázal jim, jak se dřevo zpracovává pomocí ručních nástrojů i strojů. Děti sledovaly práci pily, hoblovky, brusky, frézy a vrtačky. Samostatně si vyzkoušely řezání a broušení dřeva. Prohlédly si spoustu hotových výrobků ze dřeva. U pana truhláře se jim moc líbilo a už se těší na další návštěvu u něj.

M. Kutláková

Jaroslav Juriček | 12.12.2018 St 07:26 | Mateřská škola | | 139 x