14.11.2018: Stravné na prosinec 2018 19. 11. 2018 pondělí od 7.30 – 13.30 20. 11. 2018 úterý od 7.30 – 13.30 22. 11. 2018 čtvrtek od 10.00 – 16.00

Archiv starších novinek...

Přírodovědný klokan 2013

Dne 23. 10. 2013 se uskutečnilo další kolo soutěže Přírodovědný klokan. Jde o soutěž zaměřenou na přírodní vědy jako je matematika, přírodopis, chemie a fyzika.

Žáci vstupovali do soutěže s 24 body, za každou správně zodpovězenou otázku dostávali 3, 4 nebo 5 bodů, za nezodpovězenou otázku nedostali žádný bod a za nesprávně zodpovězenou otázku 1 bod ztratili. Maximální počet dosažených bodů mohl být 120!

VÝSLEDKY:

1. místo Zvánovec J. (8. tř.) 63 bodů
2. místo Holý J. (9. tř.) 57 bodů
3. místo Zvánovcová J. (9. tř.) 51 bodů

Gratulujeme!

Jaroslav Juriček | 21.12.2013 So 08:39 | Soutěže | | 271 x

Exkurze do sklárny v Nižboru

Dne 15. 10. 2013 jsme se zúčastnili v rámci projektu „Řemesla – od historie po současnost“ exkurze ve světoznámé sklárně v Nižboru. Seznámili jsme se s výrobním procesem a zpracováním skla. U pecí v tavírně jsme sledovali foukání výrobků pomocí sklářských píšťal. Následovala pukárna, ve které se výrobky oddělovaly od vrchních částí, a následně se kontrolovala jejich kvalita. Překvapilo nás, kolik skla skončí opět v pecích jako nepoužitelné. Nejhezčí podívaná ale byla v brusírně skla, kde vznikaly broušené vázy, mísy, lahve a jiné zajímavé výrobky pod rukama brusičů. Na konci prohlídky přišel čas na dotazy, dozvěděli jsme se, že výrobky se vyvážejí hlavně do Ameriky a Japonska i to, že průměrný plat brusiče skla je 24 000 Kč. Po exkurzi jsme se těšili do prodejny, kde bylo vystaveno to nejhezčí z celé prohlídky, dokonce jsme si prohlédli i sošku „Českého lva“. Na velký nákup to ovšem nebylo, ceny nebyly nejnižší. O to víc nás potěšil malý dárek v podobě skleněného slona, který jsme na závěr dostali určitě za to, že jsme byli tak hodní.

Jaroslav Juriček | 15.12.2013 Ne 08:44 | Akce školy | | 270 x

Škola 2014

V rámci výchovy k volbě povolání jsme se jako deváťáci zúčastnili 25. října výstavy středních škol Karlovarského kraje v Sokolově „ŠKOLA 2014“. Po příjezdu jsme byli v rámci Dnů otevřených dveří navštívit Integrovanou střední školu technickou a ekonomickou. S průvodci jsme si prohlédli novou moderní budovu, vybavení tříd a dozvěděli jsme se o výuce a různých akcích na této škole. Poté jsme shlédli výstavu středních škol v hale, kde jsme se mohli ptát přímo zástupců škol na konkrétní informace, které nás zajímaly. Následovala návštěva gymnázia v Sokolově.
Obě školy patří k důležitým školám na Sokolovsku a nejspíš i nás čekají přijímací zkoušky na některou z těchto škol. Budeme pevně doufat, že uspějeme?!

Jaroslav Juriček | 11.12.2013 St 08:48 | Akce školy | | 260 x

Zahrada pod lupou - projekt pro 1. stupeň

Již druhým školním rokem je 1. stupeň naší školy zapojen do projektu ,,ZAHRADA POD LUPOU‘‘ .

Díky tomuto projektu jsme v loňském školním roce navštívili mnoho zajímavých míst ( zahradnictví Teplá, ekocentrum Ostrov nad Ohří, ZOO Plzeň ). Kromě toho dojíždíme do základní školy v Královském Poříčí, kde si žáci pod vedením lesních pedagogů doplňují znalosti o přírodě.

25. 9. jsme objevovali krásy pražské ZOO a jejich zvířecích obyvatel. Největší úspěch u dětí měli lední medvědi, lachtani, sloni, žirafy a gorily. Po prohlídce celé ZOO děti vyplnily pracovní listy, kde zúročily své poznatky. Výlet se dospělým i dětem velmi líbil.

Na tuto akci navázala 1. 10. návštěva rašeliniště na Božím Daru, při které si žáci prošli tříkilometrovou trasu, na které se seznámily s rostlinami i živočichy této lokality a těžbou rašeliny. V listopadu nás čeká návštěva ekocentra na Křivoklátě, kterou spojíme s návštěvou hradu.

ZOO Praha
Boží Dar

Mgr. Jana Říhová

Jaroslav Juriček | 23.10.2013 St 12:50 | Akce školy, Akce školy | | 306 x