Konkurz na moderátory Vánoční akademie

A je to tady. Prosinec neznamená jen blížící se vánoční svátky, ale pro nás ve škole také tradiční Vánoční akademii. Jednotlivé třídy chystají se svými třídními učiteli svá vystoupení a je také potřeba vybrat ty, kteří budou celý program moderovat.

Jaroslav Juriček | 12.12.2018 St 07:32 | Akademie | | 88 x

Návštěva u pana truhláře

Děti z 2. třídy MŠ navštívily v Krajkové pana Císlera, který je seznámil s prací se dřevem. Ukázal jim, jak se dřevo zpracovává pomocí ručních nástrojů i strojů. Děti sledovaly práci pily, hoblovky, brusky, frézy a vrtačky. Samostatně si vyzkoušely řezání a broušení dřeva. Prohlédly si spoustu hotových výrobků ze dřeva. U pana truhláře se jim moc líbilo a už se těší na další návštěvu u něj.

M. Kutláková

Jaroslav Juriček | 12.12.2018 St 07:26 | Mateřská škola | | 53 x

CVIČENÍ RODIČŮ S DĚTMI

Již druhým rokem se účastníme projektu Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky. Všechny děti dostanou svojí sportovní knížku, kde se zaznamenávají splněné úkoly. Všechny úkoly s dětmi plníme ve školce, ale jeden úkol je tam vždy i pro rodiče. V loňském roce jsme měli cvičení na jaře na zahradě, letos jsme pro změnu udělali podzimní cvičení na sále.

Jaroslav Juriček | 2.12.2018 Ne 18:23 | Mateřská škola | | 52 x

Divadelní učebnice aneb České divadlo 20. století

19. listopadu nás navštívili dva herci z královéhradeckého Divadélka pro školy se svou Divadelní učebnicí a provedli nás českým divadlem dvacátého století. V hledišti je sledovali žáci z páté až deváté třídy a doslova z nich nespustili oči.

Jaroslav Juriček | 27.11.2018 Út 16:45 | Oznámení | | 65 x

Hodina fyziky plná měření

Chtěla bych vám ukázat, že žáci naší školy si v hodinách fyziky vyzkouší i různá měření. Následující fotky jsou z pátku 2. 11. 2018. Kdy si žáci pomocí multimetru měřili elektrické napětí.
Donesli si různé druhy ovoce i zeleniny. Byli velice překvapeni, že např. citron při zvolení vhodných elektrod dokáže mít elektrické napětí skoro poloviny baterky typu AA.

Nebo si pak vyzkoušeli měřit sami sebe. Zda na naměřenou hodnotu bude mít vliv elektrování dlaní třením či nikoliv.

Mgr. Jitka Lenklová

Jaroslav Juriček | 11.11.2018 Ne 16:56 | Oznámení | | 77 x