Projektový den na Statku Bernard – „Vím, co jím“

21. 5. byl pro děti z páté až deváté třídy naší školy připraven na Statku Bernard program zaměřený na rozumné a zdravé stravování.
Jak potřebné v době, kdy je každá sladkost plná konzervantů a barviv a kdy na ně ve větších městech na každém rohu číhá stánek s rychlým občerstvením.

Jaroslav Juriček | 28.5.2015 Čt 21:36 | Akce školy | | 210 x

Cyrano z Bergeracu v Západočeském divadle v Chebu

19. 3. se žáci druhého stupně vydali v doprovodu svých třídních učitelů do chebského divadla na divadelní hru Cyrano z Bergeracu.

Jaroslav Juriček | 28.5.2015 Čt 21:35 | Akce školy | | 215 x

Projektové vyučování na druhém stupni – Zajímavá místa v Krajkové

Letošní projektové vyučování mělo našim dětem ukázat, že i tak malá obec, jakou Krajková je, se může pochlubit řadou zajímavých míst a že má poměrně bohatou historii.

Jaroslav Juriček | 28.5.2015 Čt 21:30 | Akce školy | | 203 x

Besedy v rámci primární prevence – druhý stupeň ZŠ v Krajkové

Během února proběhly na druhém stupni naší základní školy dvě besedy.
Šesťákům a sedmákům byla určena beseda o bezpečném pohybu na internetu.
Osmáci a deváťáci si rozšířili svoje znalosti v oblasti návykových látek – veškerá rizika spojená s užíváním, vliv na zdraví, propojenost s oblastí trestního práva.

Jaroslav Juriček | 28.5.2015 Čt 21:28 | Akce školy | | 191 x

Náš první školní výlet

Dne 14. května 2015 nás čekal první školní výlet, a to hned do našeho hlavního města Prahy. Před výletem jsme všichni ve škole viděli film Kozí příběh a moc nás zajímalo, jak vypadá ve skutečnosti například Karlův most nebo Orloj. Dozvěděli jsme se pověst o Mistru Hanušovi, o vajíčkách, které použili na stavbu Karlova mostu. Moc jsme se těšili.

Cestu jsme zvládli, i když byla velmi dlouhá. Když jsme dorazili do Prahy, všude kolem nás bylo mnoho a mnoho lidí. Abychom se neztratili, dostali jsme slušivé reflexní vestičky, ve kterých jsme vzbuzovali celý den u všech turistů neskrývaný údiv. V Praze nás čekal pan František, který celý den povídal různé zajímavosti a pověsti z míst, která jsme navštívili.

Jaroslav Juriček | 28.5.2015 Čt 21:21 | Akce školy | | 257 x