Literární soutěž v rámci kampaně Rosteme s knihou

Během března jsme se s žáky deváté třídy zapojili do literární soutěže v rámci kampaně Rosteme s knihou. Téma soutěže? Město jako literární kulisa. Úkolem bylo napsat povídku, ve které má město důležitou roli. Mohlo jít o město skutečné, ale i o město, které existuje jen v autorově fantazii.
Deváťáci vzali úkol jako výzvu, opravdu se snažili, a tak do celorepublikové soutěže posíláme hned dvě práce – povídku Cité Fotifiée Terezy Winkelhöferové a povídku Nečekaná návštěva od Jaroslava Jelínka.
Povídky vyhodnotí odborná porota a prvních deset autorů prací v každé kategorii se může těšit na zajímavé ceny a na slavnostní vyhlášení na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha 2016. Držme Tereze a Járovi palce, třeba budou mezi vyhodnocenými!

Jaroslav Juriček | 30.3.2016 St 17:06 | Soutěže | | 211 x

Budky do obecního sadu

1. 3. 2016 se žáci šesté třídy s velkou chutí pustili do výroby ptačích budek. Materiál na budky dodal místní truhlář pan Lietavec, který také prkénka nařezal a ohobloval. Na šesťáky tedy zbyla už jen poslední práce, a to stlouct jednotlivé díly dohromady.

Jaroslav Juriček | 30.3.2016 St 17:03 | Akce školy | | 212 x

Vystoupení MŠ na Setkání s důchodci

Dne 12.3. 2016 se na sále krajkovské restaurace konalo Setkání s důchodci, na kterém vystoupily děti s recitačním a tanečním pásmem Sněhurka a sedm trpaslíků.

J. Lukešová, vedoucí MŠ

Jaroslav Juriček | 28.3.2016 Po 00:24 | Mateřská škola | | 221 x

Zápis dětí do MŠ

Zápis dětí pro školní rok 2016/2017 se uskuteční ve dnech 5. – 6. 5. 2016 v čase 9.00 – 11.00 hod. v MŠ a to podle Kritérií pro přijímání dětí do MŠ Krajková. K zápisu přinese zákonný zástupce rodný list dítěte a svůj občanský průkaz. K zápisu se dostavte s dítětem.

J. Lukešová, vedoucí MŠ

Jaroslav Juriček | 26.3.2016 So 22:35 | Mateřská škola | | 225 x

Maškarní karneval ve školní družině

Na přelomu měsíce února a března se uskutečnil ve školní družině maškarní karneval.
Děti si mohly donést masky z domova nebo si masku vyrobit dle své představy nebo mohly použít masku zvířátek, které jsme společně před karnevalem vyráběli a to např. kůň, žába, kočička, klokan nebo třeba medvěd. K zvířátkům se připojil i pirát, princezny, čarodějnice, upírka, tygr i indián aj.

Jaroslav Juriček | 8.3.2016 Út 09:09 | Akce školy | | 237 x