Čtenářská a recitační soutěž

18. května proběhl další ročník této naší tradiční soutěže. Účastníci soutěže přednesli připravenou básničku a přečetli kousek textu, který jim předložila odborná porota.

Jaroslav Juriček | 28.5.2016 So 08:39 | Soutěže | | 200 x

Český den proti rakovině v Krajkové

11. května jsme se už podruhé zapojili do sbírkové akce, kterou každoročně pořádá společnost Liga proti rakovině Praha ve spolupráci s firmou Arcadia.
Šest dobrovolníků z deváté třídy – jmenovitě Pavlína Běhounková, Markéta Hrušková, Bára Janková, Bára Střihavková, Jára Jelínek a Martin Faško – obléklo žlutá trička a v naší škole, v místních firmách i ulicích nabízelo veselý kvítek měsíčku lékařského, který už je dvacet let symbolem této sbírky.

Jaroslav Juriček | 28.5.2016 So 08:38 | Akce školy | | 195 x

Beseda ve školce

Ve čtvrtek 21.4. nás navštívila dentální hygienistka ze sokolovské nemocnice. Formou pohádky nám vysvětlila, jak správně pečovat o zuby. A protože máme ve školce kartáčky na zuby, tak každý předvedl, jak čištění provádí. Většina dětí byla upozorněna na nesprávné držení kartáčku. Správně by jej měly držet jako tužku a dělat malé krouživé pohyby po zubech. Beseda byla pro děti a v některých částech i pro p. učitelky zajímavá.

Jitka Lukešová, vedoucí MŠ

Jaroslav Juriček | 17.5.2016 Út 11:11 | Mateřská škola | | 209 x

Štafetový závod

5.5. 2016 se žáci naší školy zúčastnili štafetového závodu v Sokolově. Závod byl vypsán pro smíšené kategorie pro žáky 1.-5. třídy.
Do závodu se přihlásilo celkem sedm družstev z celého okresu.

Jaroslav Juriček | 8.5.2016 Ne 13:47 | Soutěže | | 263 x

Škola v přírodě

První dubnový týden strávila většina žáků naší školy na Šumavě. Vyrazili jsme totiž na školu v přírodě do Železné Rudy.

Jaroslav Juriček | 30.4.2016 So 20:34 | Akademie | | 267 x