Zápis dětí do Mateřské školy Krajková

10. 5. a 11. 5. 2017 se bude konat od 9.00 do 11.00 hodin zápis dětí do mateřské školy. Ten se nově týká i dětí, které v první polovině roku 2017 oslaví páté narozeniny a dosud školku nenavštěvují.
Pro ně je nově poslední předškolní rok povinný. Výjimkou může být jen zákonem úředně kontrolovatelné domácí vzdělávání. Vyplývá to z novely školského zákona, která platí od nastávajícího školního roku 2017/2018.

K zápisu se rodiče dostaví s dítětem, které chtějí do školky zapsat. Dále si vezmou s sebou rodný list dítěte, ostatní doklady dle vlastního uvážení.

Jitka Lukešová,vedoucí MŠ

Jaroslav Juriček | 25.2.2017 So 09:15 | Mateřská škola | | 256 x

Tělesná výchova

K radosti učitelů tělesné výchovy a všech žáků, zakoupila škola nové nářadí na obohacení a rozšíření výuky těsné výchovy. Děti jsou nadšené ze švédské bedny, trampolíny a odrazového můstku. Gymnastika je v této době sport, který není populární, proto jsme rádi, že do výuky můžeme zařadit právě s tímto nářadím gymnastické prvky a děti to baví.

Bc. Jana Henišová

Jaroslav Juriček | 25.2.2017 So 09:15 | Oznámení | | 227 x

Beseda s lesníky - myslivci

Co dělá zvěř v zimě? Co jí? Co pije?….a plno dalších otázek se na nás valilo od dětí, když jsme si povídali o lesní zvěři. Ne, že bychom dětem na zvídavé otázky neodpověděli, ale rozhodli jsme se, že oslovíme p. Jiřího Vilímka ml. a požádáme ho o besedu.

Jaroslav Juriček | 11.2.2017 So 08:54 | Akademie | | 263 x

Leden v MŠ

Do zimního období, kdy vládne měsíc leden, jsme v rámci vzdělávání dětí ve školce zařadili pohádku O dvanácti měsíčkách. Kromě toho, že se děti seznámily se všemi 12 měsíci v roce, naučily se, který měsíc se narodily a které to bylo roční období, tak nás navštívilo i divadlo Řimbaba z Plzně s pohádkou O 12 měsíčkách. Děti si v pohádce zahrály a moc se jim představení líbilo.

Jaroslav Juriček | 4.2.2017 So 08:52 | Mateřská škola | | 240 x

Činnostní aktivity v MŠ

K procvičení smyslu hmatu děti ve školce využily hmatový chodník, na kterém rozlišovaly různou strukturu povrchu. Vyzkoušely si hrubý povrch, hladký povrch, ale i jemnější strukturu povrchu.

V tomto zimním období využívají děti nadílku sněhu. Chodí bobovat na kopec k hasičárně a na pozemek mezi školou a školkou. Při bobování se učí disciplinovanosti, řízení bobů a chůzi v nerovném terénu.

Již v MŠ se děti seznamují se základy první pomoci, v rámci prevence se učily obvazovat zraněnou končetinu a učily se poskytnout první pomoc svému kamarádovi.

Jitka Lukešová, vedoucí MŠ

Jaroslav Juriček | 12.1.2017 Čt 15:40 | Mateřská škola | | 284 x