Výlet starších dětí ze školky na Kozodoj

V dubnu jsme se vydali na výlet do ekocentra Kozodoj. Toto středisko se nachází u Staré Role v klidné části obklopené krásnou přírodou. Počasí nám přálo, tak i procházka z parkoviště autobusu až do samotného místa byla příjemná.

Jaroslav Juriček | 5.5.2019 Ne 21:21 | Mateřská škola | | 99 x

Jarní výšlap na rozhlednu Cibulka

30. března jsme vyrazili na letošní první turistickou vycházku. Už není součástí oslav stoletého výročí samostatného státu jako v loňském roce, ale protože vycházky patřily k oblíbeným aktivitám, rozhodli jsme se, že se k nim vrátíme.

Je prosluněné sobotní ráno a necelá čtyřicítka prarodičů, rodičů, učitelů, bývalých i současných žáků školy a také žáčků z naší mateřinky zamířila přes Libnov směrem k elegantní Cibulce. Ty odvážnější čeká výhled do kraje z jejího vrcholu a zbytek výpravy se věnuje opékání buřtů.

Jaroslav Juriček | 1.5.2019 St 11:47 | Akce školy | | 98 x

Projektové vyučování na druhém stupni

26. března nás čekalo další projektové vyučování, tentokrát na téma hudba. Jako už v mnoha minulých letech pracovali žáci na druhém stupni tento den ve skupinkách, které byly složeny ze všech žáků napříč všemi ročníky, tedy od šesťáků po deváťáky.

Střídali se podle časového harmonogramu na jednotlivých stanovištích – letos si vyzkoušeli pravěké hudební nástroje, naučili se renesanční tanec, zkoumali hudbu (zvuk) z fyzikálního hlediska, natáčeli upoutávku na vystoupení hiphopové kapely a byli zasvěceni do práce v nahrávacím studiu.

Jednotlivá témata potom jako vždy zpracovali a na závěr dne představili svým spolužákům.

Letošní projektové vyučování považují děti i vyučující za velmi zdařilé a obohacující, výsledné prezentace si návštěvníci školy mohou prohlédnout na chodbě ve druhém patře.

Jaroslav Juriček | 1.5.2019 St 11:45 | Oznámení | | 71 x

10. dubna 2019 – divadelní představení v Chebu

Baba Magi a loupežník Bujón provozují uprostřed hustého lesa podivnou živnost: hospodu V Zátiší, v níž vaří začarované polévky, které nic netušící pocestné mění ve strašidla. Když promění knížecí dcerku Lesněnku, starostova syna Chytrolína a vyhlášeného místního siláka Divobije, odvážný dřevorubec Filip se rozhodne je najít a zachránit. Naštěstí má kouzelnou kliku od flašinetu…

Tento vtipný pohádkový horor pobavil naše žáky z 1.-3.třídy dne 10. dubna, kdy tradičně vyjeli do chebského divadla na dětské divadelní představení. A tentokrát to opravdu stálo za to; pohádka byla plná napětí, humoru a pěkných písniček. Všem se moc líbila.

Mgr. Vladimíra Boudová

Jaroslav Juriček | 26.4.2019 Pá 16:24 | Akce školy | | 73 x

26. března 2019 – projektový den „Večerníčky“

Jako každý rok proběhl na naší škole projektový den, pro 1. stupeň tentokrát na téma Večerníčky. Skupiny složené ze žáků různých ročníků se seznámily s historií tohoto dříve velmi oblíbeného dětského pořadu a rovněž s historií jeho znělky.
Žáci blíže nahlédli do jednotlivých pohádkových seriálů, zazpívali si večerníčkovské písničky, vyrobili pohádkové postavičky, malovali, stříhali, lepili, luštili … zkrátka všemožně a nadšeně tvořili, čímž se zábavnou formou dozvěděli a naučili mnoho nového o českých Večerníčcích, mnohdy bohužel už dávno zapomenutých.

Mgr. Vladimíra Boudová

Jaroslav Juriček | 26.4.2019 Pá 16:23 | Akce školy | | 67 x